Leden 2010

Vysvědčení

29. ledna 2010 v 14:36 Mluvím,mluvím a mluvím!!
Už několik dní se cítím marod. Když nepočítám bolest v krku, která může být opravdu z počasí, myslím si, že je to z nervů. Bolí mě břicho, hlava a někdy oči. Říkám si, že je to nejspíš hloupost, protože se nemám čeho bát, ale uvnitř...hluboko uvnitř... to cítím jinak. Nemám se čeho bát, to vím, doma by mě přece za to nezabili, ale to neznamená, že nemůžu být nervózní ze svého výkonu. Nechci zklamat sama sebe.
Vysvědčení už dávno někde leží a mě už břicho nebolí. Hlava bolí už jen při vzpomínce na dny před vysvědčením a oči, jen když se podívám do světla.
Když jsem ráno vyšla ven, myslela jsem, že omdlím. Nohy automaticky dělaly kroky a já zoufale sledovala zasněžený chodník přede mnou. Podívala jsem se na Kamilu, která čekala na chodíku přes silnici a srdce se mi sevřelo úzkostí. Předstírala jsem úsměv a pozdravila jí. Šly jsme do školy a vtipkovaly. Doufala jsem, že začne vánice a my se do školy nedostaneme. Na chvíli jsem zapomněla, proč mě vlastně bolí břicho, ale když jsme došly před školu, vzpomínky se vrátily v jednom jediném okamžiku. Málem mě porazily. Anna začala mluvit o své návštěvě u psychologa. Naprosto nás to nezajímalo, ale co jsme mohly (my, dívky!) dělat? Někdy jsem si říkala, že bych si mohla taky s někým takhle promluvit. Jenže to nefunguje, pokud nemůžeš říct všechno. A vysvětlit mu to a neztratit při tom nic cenného...přátelství...opravdové. Jde to vůbec? Později se k nám přidala Martina a Kristýna. Přemýšlela jsem, jestli cítí stejnou úzkost jako já.
Ve třídě nebyl klid. Naopak. Jako by se všechno zhoršilo. Jen o stupeň. Až půjdu do školy pro druhé vysvědčení, tak pokud neomdlím cestou, ve třídě zavládne chaos. Všechno bude lítat sem, tam, sem, tam, sem, tam, sem, tam, tam, sem...?...sem, tam, sem, tam, sem, tam, sem.... :D
Hudebka mě moc neuklidnila. Sice jsme skoro nic nedělali...skoro!
Pak byla myslím čeština, ale nejsem si jistá. Literatura. Paní učitelka nám rozdala komiksy Rychlé šípy. Měly jsme si je přečíst a jeden nalepit. Zoufale jsem se snažila zaměstnat se, abych neměla čas přemýšlet. Nedokázala jsem to. A tak jsem se začala s někým bavit.
Asi nejvíc mi dal zabrat zeměpis. Šli (my, třída, kluci i holky) jsme se koukat na film. Je zle, prolítlo mi hlavou, než jsme se usadili. Dominika - jedna holka z béčka, říkala, že je to nuda. Tolik času na myšlenek. 45 minut. Po chvilce jsem zjistila, že to zas tak velká nuda není. Snažila jsem se vnímat hlavně ten film. Občas mnou zatřásla hnusná realita. Už za dvě hodiny to tu bude. Opravdu nechápu, čeho jsem se bála.
Pak přišla matika. Zděšeně jsem zírala na paní učitelku. Kde má ty sešity z desetiminutovkama? Nepřinesla je, pošle někoho do kabinetu, budeme psát? Představa, že bych musela přemýšlet, když v ten okamžik nevím, co se děje...mě děsila. Paní učitelka nám ale zajistila odpočinkovou hodinu - né úplně. Ale bavilo mě to. Prostě jsme jenom rýsovali.
Zazvonilo a já všechno hodila do tašky. Pár minut jsem nervózně přemýšlela o věcech, které s učením nesouvisely. Pomáhalo to. Pak zazvonilo znovu a paní učitelka vešla do třídy. Bolela mě hlava. Nedokázala jsem se soustředit na svojí pohyby, vnímala jsem jen pohyby paní učitelky. S každým jejím pohybem se mi zhoupl žaludek. Připadala jsem si bezbranná. Věděla jsem, že začne mluvit o bezpečnosti o prázdninách. Ale ono nic. Prostě nám rozdala žákovské knížky, řekla něco, na co si už nedokážu vzpomenout a šla na výzo. A...B...C...D....E....až se došlo k J...Martinu jsem okřikla už na začátku, když nervózně máchala deskama na vysvědčení (Nevím, jestli to bylo proto, že mě to znervózňovalo nebo proto, že mě přitom vždycky omylem praštila).
,,Už je u J...'' informovala jsem jí, ale věděla jsem, že to ví. ,,Pak K...Martin''
K...a je to tady... Martin se zvedl a došel si pro vysvědčení. Šlo to rychle. Prostě paní učitelka to dala do ruky, druhou potřásla, občas něco řekla a mohlo se jít na místo.
Opakovala jsem Martinino příjmení, které následovalo po Martinovi. Martina na mě naštvaně koukla. Vesele jsem se na ní usmála. Paní učitelka zavolala Martinu. Přišla k ní a chvíli spolu mluvili. Pak si šla sednout. A teď já...došlo mi...vstala jsem a došla k paní učitelce...podala mi vysvědčení... ,,Takže ty víš, viď?''
Podívala jsem se na dvojku z těláku. Jenom jedna...z *** těláku...
A tak to šlo dál... Martina taky měla jen tělák. To jsem nepochopila...přeju jí to...ale nechápu to. Měla mít dvojku z přírodopisu a angličtiny. Stačí jenom zamrkat očima a mají všechno...spravedlnost je slepá....

Návod - Vytvoř si OC (own character) neboli RPC - 1.část

23. ledna 2010 v 21:05 | BaraCornellia |  Návody na blog
První část je o RPC - OC a o tom, proč to sem dávám.

Dávám to do rubriky Návody na blog, i když to s blogem nemá nic společného. Vím, že tenhle návod k ničemu nebude. Ale jelikož mě to napadlo vytvořit a myslím, že mě to chvíli bude bavit, tak ho udělám. Bude mít asi tři části.

RPC neboli Role play character a OC neboli own character
Vymyslíte si postavu, kterou pak rozvíjíte, mluvíte za ní atd. Já osobně chodím do Klubovny, kde jsem hrála PzK (Piráti z Karibiku) a teď HP (Harry Potter). Je jich víc. Hry můžou být z vašich oblíbených filmů, her, knížek.

Postavy dělíme hlavně na vymyšlené a opravdové : například ,,knižní'' (nebo filmové apod.)
Postava vymyšlená (tady jí budeme říkat OC nebo RPC - vlastní postava neboli úloha (role) hrát postavu) má vzhled, který si sami vyberete a v minulosti mohla být taková, jakou jí chcete. Ovládáte jí dál, dokud vás nepřestane hra bavit nebo svojí postavu nezabijete.

Pak je tu opravdová postava, která ve hře, filmu nebo knížce opravdu je. Například Honzík v Honzíkově cestě, že? :D Minulost má tedy určenou, ale je jen na vás, jaká bude budoucnost

RPC a OC je to samé (myslím si to), takže omluvte, když vymyšleným postavám budu říkat dvěma názvy a opravdové postavě jedným. (RPC je používáno na youtube, OC na deviantartu)
Já mám spoustu vlastních postav. Na PzK mám víc vymyšlených, na HP víc opravdových. I když poslední dobou musím pro některé lidi hrát postavy, takže jim dávám vymyšlené.

V příštím díle budeme mluvit o vzniku své postavy. Je to jednoduché, nepotřebujete návod, ale já se nudím :D
PS: Pokud se sem koukáte po delší době, tak můžete klidně nejdřív kouknout na 3. díl, pak teprv na 2. díl nebo i jinak. 3. a 2. díly se můžou zaměnit, postup není důležitý.

Prokecejme se do Číny + známky? oh! fakt? :D

19. ledna 2010 v 19:59 | BaraCornellia |  Mluvím,mluvím a mluvím!!
Cítím se divně. Mám za sebou čtvrtletky a vím, že dopadli docela dobře. Bojím se matiky. Už mě všechno štve. A píšu krátký věty. Až na tu druhou. Proč píšu takhle divný věty?
No nic! Tak abych začala zase normálně...:D
Z Aj mám jedničku, spolu s Nikčou nejlepší práce ze třídy - nebo takhle je to podle holek, dneska se ptaly učitelky. Co se týče ČJ - z LV mám jedničku už napsanou v žákovský, ale mám blbý pocit z mluvnice. Minule jsem měla 1 z Čj a 2+ (za tenhle rok nejhorší známka v ČJ jakou mám :D chápete to? 2+ je skoro 1- a přitom je to moje nejhorší práce :D jsem divná...ale chci být ,,žurnalistka'' (né, nechci, ale někde začít musím. A když chci psát, tak musím na žurnalistku,nedá se nic dělat)), takže teď to bude něco podobného, akorát asi naopak. Ale ještě to nevím jistě, kdyžtak to dopíšu.
Pak matika - ááách ano. Ta sladká matika. Deppka! Ale čtvrtletka vypadá nadejně (klepu na něco, co nehoří a nepadá). Zeměpis jsem vytáhla (nejsem nejhorší z jedničkářů! Nejsem! mám tři dvojky a to jsem zakopla jen na začátku) a dějepis mi teď byl zkažen... to mě naštvalo...psali jsme si známky z DÚ - to nechápu, jak někdo může opravovat DÚ a dávat za to známky, když jsou tam věci, který jsme neprobírali? jak to máme vědět? No comment. takže dál:
Můj nejoblíbenější předmět je mluvnice (ČJ jo,ale...LV - spíš znuděná, nevím proč... já čtu jenom pro sebe, nerada čtu nahlas, už jsem si odvykla, zasekávám se, když mám číst nahlas :D a nebo s někým :D mám chuť se zastavit a nechat ho...nemám ráda, když si někdo skáče do řeči a čtení ve dvojicích takové je :D, pak sloh - Sloh mám ráda, asi tak jako mluvnici...v mluvnici se učí, ve slohu se píše a v literatuře se čte...a jo! :D), druhý nejoblíbenější je dějepis (sice jsem před chvílí měla kecy, ale to neznamená, že mě nebaví...baví a jak! :D ale nemám ho radši než češtinu, to mi nerozmlouvejte :D) a třetí je angličtina (ta mě baví, protože jsem dobrá...a hodně věcí vím... víc než někteří v naší třídě...bohužel mě nikdo neposlouchá, takže většinu prospím, protože když něco řeknu, tak to za mě řekne ještě jednou někdo jinej, jelikož mě paní učitelka neslyšela)... atd. :D
Myslím, že na vízu budou jedničky, až na jednu dvojku - tělák - ááách ano, ten sladký tělocvik... nejsem zrovna svalouš...ale to zřejmě nikoho nezajímá...to je jako kdybych propadla z hudebky, protože nemám hudební sluch :D
ještě se třesu z přírodopisu, aby se NĚKDO (Pešek - učitel) nespletl...a nedal mi cizí známku (jak se mu podařilo se přehlídnout minulou hodinu)

Jinak mám mimochodem chuť někomu něco říkat, povídat si, tlachat, broukat si, smát se nebo brečet...cokoliv...jen být s někým...(vzdych)

Jdu psát buď další díl Beznaděje nebo začnu něco novýho, ale to dávám na jiný blogy :D ale sem vám nějakej taky dám :D

,,Rozhovor'' s Michaelou Noskovou

12. ledna 2010 v 20:40 | BaraCornellia |  Hvězdy
Projela jsem očima seznam a ještě, že jsem to udělala... kouknu a co nevidím! Jméno mé oblíbené zpěvačky! jak to? tak tam kliknu...a hele..CHAT! tak jsem jí rychle něco poslala.... och, jak já jsem šťastná! :)

http://www.super.cz/bulvar/hvezdne-kauzy/37066-chatujte-s-misou-noskovou.html
http://vipchat.super.cz/chat/00178-chatujte-s-misou-noskovou!.html

13. 1. 2010 13:00 - 14:00
Zpěvačka, herečka a tanečnice Míša Nosková (26) bude hostem chatu on-line deníku Super.cz! Míša Nosková se narodila v Brně, po maturitě začala studovat divadelní vědu na Filozofické fakultě v Brně, ale přešla na studia muzikálového herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. Je ve znamení Ryb. Poprvé na sebe Míša výrazně upozornila v druhé řadě televizní soutěže Česko hledá SuperStar, která jí otevřela ty správné dveře do vytouženého světa zpěvu a hraní a od té doby je vidět a slyšet pravidelně. Nosková je především muzikálová zpěvačka, získala angažmá sólistky v pražském Hudebním divadle Karlín. Jako prostitutka Lucy se představila v muzikálu Jekyll a Hyde, jako Nymfa v Draculovi. V operetě byla Stasi v Kalmánově Čardášové princezně. Kromě svého stálého angažmá je i členkou Divadelního souboru Špilberk. V jejím repertoáru vedle muzikálů a populární hudby občas vpluje i do jazzového proudu - Nosková jazzový zpěv studovala na základní umělecké škole. Vedle zpěvu se věnuje tanci a sportu - baví ji hlavně ten adrenalinový. Michaela Nosková se pokusila prorazit i na knižních pultech se svou prvotinou Já jsem já a má za sebou vlastní profilový film Někdo se dívá, v němž zpívá, vypráví o sobě a také radí se správným pohybem a hubnutím. V současné době Míšu můžete vidět v novém a dlouho očekávaném muzikálu Děti ráje, kde hraje hlavní představitelku Evu starší. Muzikál Děti ráje, o kterém se hovoří jako o české Mamma Mia, je plný největších hitů osmdesátých let z dílny Michala Davida nebo Františka Janečka. Premiéra muzikálu Děti ráje sklidila nadšené ovace a potlesk vestoje a fenomenální jsou hlavní "kamarádi do deště" Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Který muzikál má Míša nejraději? Plánuje se svým přítelem svatbu? Kolik by chtěla mít dětí? Jaký má vzor? Umí vařit? Jak se jí podařilo tak zhubnout? Co by změnila, kdyby měla tu moc? Čeho by chtěla v životě dosáhnout? Má nějaké zvíře? Na to vše a ještě na mnohem více se Míši Noskové přijďte zeptat na chat dne 13. 1. od 13 do 14 hodin.

tohle jsem poslala:
Ahoj Mišulko! :) Jsi moje nejoblíbenější zpěvačka a když jsem viděla, že ti můžeme napsat vzkaz, musela jsem zaječet! Mám tvá CD i knížku - máš nádherný hlas a vše ti sluší. Můj sen je tě někde vidět, bohužel to není tak jednoduché. Chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že tě vyhodili z muzikálu Drákula. Je to škoda, měla jsi nádhernou postavu, hodila se k tobě. A ještě jedna, nejdůležitější otázka: Jde nějakým způsobem si napsat o tvůj autogram? Děkuji, pokud odpovíš, hodně by to pro mě znamenalo. Jako kdyby se splnil můj sen ;) Bude stačit, že si to přečteš :) Mám tě ráda

Beznaděj v Říši divů - Úvod - Jak jsme se dostali do Říše divů

9. ledna 2010 v 20:27 | BaraCornellia |  Beznaděj v Říši divů

Vítej v Říši divů. To je svět. Svět zatracených. Těch, co na Zemi nebylo potřeba. Náš dědeček byl vybrán, aby prozkoumal novou planetu. S vodou, kyslíkem. Zezačátku všechno vypadalo jako dobrý nápad. Bude nám tam všem dobře, stejně jako na Zemi. Zjistili jsme příliš pozdě, jak špatný nápad to byl.

Hvězdy a hvězdičky (Johnny Depp jednoznačně vede)

8. ledna 2010 v 20:35 | BaraCornellia |  Hvězdy
http://www.peopleschoice.com/pca/awards/nominees/index.jsp?year=2010

Favorite MOVIE ACTOR
 • Johnny Depp
 • Brad Pitt
 • Hugh Jackman
 • Robert Pattinson
 • Ryan Reynolds
A pak, že je nějakej Pattinson lepší..haha!
Chybí mi tam Tennant (fňuk) :D

Favorite FEMALE ARTIST
 • Taylor Swift
 • Beyonce
 • Britney Spears
 • Carrie Underwood
 • P!NK
Joooo! BRITNEY!!! :)

Favorite ROCK BAND
 • Paramore
 • Daughtry
 • Green Day
 • Kings of Leon
 • Muse
Sice to Paramore přeju, ale já se o ně zajímala dřív než nějaký Twilight vzniklo

Miley Cyrus? Hlasuj

2. ledna 2010 v 19:19 | BaraCornellia |  Mluvím,mluvím a mluvím!!
http://tweeter.faxo.com/Top_Miley_Cyrus_Country/2010/01

Právě teď jsme první...to je...to je...zvláštní! :) Super! :D
Já sice Miley neposlouchám, ale proč nebo

Colorky - oči - má tvorba

2. ledna 2010 v 18:28 | BaraCornellia |  Colorky

HAPPY NEW YEAR!!!! :)

1. ledna 2010 v 0:00
Vítejme v novém roce 2010!:)