Březen 2012

Já? Opravdu? aneb Frčím si to takhle jednou v úterý (když mám být ve škole) do Prahy

16. března 2012 v 21:48 Mluvím,mluvím a mluvím!!
...a říkám si: Vezmu ocenění a nakoupím! :D

To k nám takhle jednou přišla do třídy ředitelka...
Měla jsem tušení, že bude mluvit o mně, nevím proč... A taky že jo! Pogratulovala mi za výhru v celostátní soutěži DANIEL (myslím, že je to pořádané ministerstvem školství (nebo něčím takovým :D), je to o holocaustu). Tedy ne přímo vyhrála, ale umístila jsem se jako jedna z nejlepších. To znamená, že jsem buď první, druhá, třetí nebo jako čestné uznání.
Úspěch jak blázen! Jsme malá škola, městečko, městys nebo jak se tomu říká... No takže ze mě mají radost, já sama za sebe taky, doma mají radost... Ach jo :D
Nejedu kvůli tomu sice na češtinářskou olympiádu... Ale jsem docela ráda. No berte to jako já: Minulý rok jsem byla první ve školním kole, třetí v okresním a postoupila jsem do krajského. Ještě by ode mě čekali, že to takhle růžové bude i letos. Už minule to byla náhoda...
Teď jsem nemocná, dneska jsem nebyla ve škole. Neměla jsem jít už včera... Bůhví, jestli půjdu v pondělí... Musím se do úterý vyležet.
V úterý si totiž jedu pro ocenění do Prahy. Na celý den se uliju ze školy (nebudu psát z dějepisu...:D)... A ještě se mrkneme do knihkupectví (?) Fantasya. No... Já nevím jak vy, ale já jsem spokojená :D
Žijte blaze!

PS: Nevím, jestli jsem to tu už někde psala, ale dopsala jsem Florentinský polibek a začala druhý díl. Pracuju i na (podobném) Zločincově polibku. Promýšlím, co bych měla vydat jako prvotinu... (FP ani ZP určitě ne :D Začala jsem psát Prokleti, ale přijde mi to moc deprimující, abych to mohla vydat hned...)

Jo a budu ve dvou sbornících ;) V DANIEL a v Městských legendách, kde jsem se umístila mezi třiceti nejlepšími.

Upozornění pro všechny mladé spisovatele!!! (Pokud možno pro ty, co ještě nic nevydaly :))
(známější spisovatel by začínající spisovatele určitě ubil a to nechceme)
S kamarádkou jsme se rozhodly, že zkusíme pracovat na sborníku. Zatím je nás pět nebo šest a některých lidí se ještě chceme zeptat. Každý, kdo by se chtěl přidat, ať mi napíše pod tenhle článek do komentářů (jinde si toho nemusím všimnout, však víte :)).
Pravděpodobně to bude na téma Přes překážky k hlubinám... Může to být jakýkoliv žánr, i když nejlepší by bylo fantasy... Na tématu netrváme, protože nejspíš bude změněno. Čím víc lidí ale bude pracovat na tohle téma, tím lépe pro nás...
Sborník bude nejdřív vydán jako e-kniha (to rozhodně). Pokud bude na dobré úrovni a přihlásí se (a najdeme) dost lidí, bude vydán jako kniha (budeme se snažit!).
(Rozsah povídky není určen, dílo může být dlouhé, jak je libo. - ale nejdřív mi napište do komentářů, ať o vás vůbec vím! :D)